دکمه «Enter» را برای در کردن این قسمت و نمایش محتوا بزنید.

نوشته‌ها منتشر شده در “بخشنامه ها و دستورالعمل ها”

تهیه بروشور معرفی رشته

گروه آموزشی امور اداری استان در راستای اجرای برنامه عملیاتی خود، اقدام به جمع آوری بروشورهای معرفی رشته مذکور از هنرآموزان استان طبق شرایط مندرج در ذیل نموده است. شایسته است مدیران محترم هنرستان ها نسبت به اطلاع رسانی به هنرآموزان ذینفع اقدام و آثار همکاران را تا مورخ دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۲به آدرس ایمیل edari.sbedu@gmail.com ارسال نمایند.

 • موضوع بروشور: معرفی رشته امور اداری به هنرجویان
 • نوع بروشور: سه لت (آکاردیونی)
 • ابعاد: A4: 210mm x 297mm
 • قالب فایل: ورد (docx) یا فتوشاپ (psd) یا ایلوستریتور (AI , EPS)
 • مهلت ارسال: ۳۰ بهمن ۱۴۰۲
 • شیوه ارسال: ارسال به ایمیل گروه آموزشی استان به آدرس edari.sbedu@gmail.com
 • موارد اختصاصی: در تهیه بروشور از تصاویر مرتبط با رشته استفاده گردد. توضیح مختصر و مفیدی درمورد دروس مهارتی رشته داشته باشد. در صفحه آخر اطلاعات طراح و هنرستان مجری این رشته درج گردد.

لازم به ذکر است از آثار برتر این فراخوان تقدیر کتبی به عمل خواهد آمد.

برنامه عملیاتی سه ماهه اول سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲

با سلام و احترام

گروه آموزشی اموراداری سیستان و بلوچستان در راستای اجرای برنامه عملیاتی دبیرخانه راهبری کشوری، در نظر دارد آثار و فعالیت های هنرآموزان محترم این رشته در زمینه های ذیل را جمع آوری و آثار منتخب را به دبیرخانه کشوری ارسال نماید. شایسته است هنرآموزان محترم این رشته با قید فوریت نسبت به انجام این فعالیت ها اقدام و آثار خود را به ایمیل گروه استان به آدرس edari.sbedu@gmail.com ارسال نمایند.

زمینه های فعالیت در سه ماهه اول ۱۴۰۳-۱۴۰۲:

 • نقد و بررسی استاندارد
 • طرح درس روزانه
 • تهیه تولید محتوا (فیلم آموزشی،نمونه سوال عملکردی،درسنامه پوستر وگاهنامه آموزشی)
 • تهیه کلیپ آموزشی یکی از مهارت های تخصصی
 • تهیه کتاب کار عملی از مهارت متصدی کاردکس و کنترل موجودی

هنرآموزان متقاضی برای دریافت شیوه نامه ها، فرم های خام و قالب های استاندارد و نیز نحوه ارسال آثار به ادامه مطلب مراجعه نمایند. لازم به ذکر است پس از داوری از برترین آثار رسیده تقدیر کتبی به عمل خواهد آمد

طرح درس روزانه

با سلام

گروه آموزشی امور اداری استان سیستان و بلوچستان در راستای اجرای برنامه عملیاتی خود، در نظر دارد طرح درس های روزانه هنرآموزان محترم این رشته را گردآوری و برترین آثار را به دبیرخانه کشوری امور اداری ارسال نماید. به همین جهت شایسته است هنرآموزانی که در سال تحصیلی جاری دروس مهارتی این رشته را تدریس می نمایند حداقل یک طرح درس روزانه مطابق قالب زیر تهیه و به ایمیل گروه آموزشی استان به آدرس edari.sbedu@gmail.com ارسال نمایند. لازم به ذکر است از برترین آثار تقدیر کتبی استانی به عمل خواهد آمد.

نمونه طرح درس ۱  (تلفیق شایستگی های فنی و غیر فنی، جشنواره الگوهای برتر تدریس)

نمونه طرح درس ۲ (تلفیق شایستگی های فنی و غیر فنی، رتبه دوم جشنواره الگوهای برتر تدریس)

قالب طرح درس ملی روزانه 

دومین جشنواره الگوی برتر تدریس شاخه فنی و حرفه ای و کاردانش

با احترام،

به اطلاع می رساند دومین جشنواره الگوی برتر تدریس شاخه فنی و حرفه ای و کاردانش «آموزش مبتنی بر شایستگی دروس کارگاهی» در سه سطح هنرستانی، استانی و کشوری برگزار می گردد.

 1. محور جشنواره: هر موضوع از دروس به دلخواه( با تعیین شاخه، زمینه، رشته، پایه، درس، موضوع) مجاز می باشد. همچنین بایستی یک نمونه سوالات عملکردی با موضوع تدریس سال جاری خود بارگزاری نمایند.
 2. ثبت نام:  مراجعه به سامانه LTMS
 3. زمانبندی و تقویم اجرایی:
 4. داوری آثار: تدریس یک جلسه در محیط کارگاهی با حضور حداقل ۱۲ هنرجو و اجرای ارزشیابی و تلفیق شایستگی های غیرفنی و داوری بر اساس نمون برگ تعیین شده و اعلام نفرات اول تا سوم هر محور و راهیابی آنها به مرحله بعد
 5. شرایط فنی اثر: ۱۵ الی ۳۰ دقیقه فیلم با رزولوشن ۱۲۸۰×۷۲۰ و حداکثر حجم ۱۰۰ مگابایت

متقاضیان می توانند توضیحات تکمیلی و نمون برگ های داوری را در شیوه نامه جشنواره مطالعه نمایند:

دانلود شیوه نامه دومین جشنواره الگوی برتر تدریس شاخه فنی و حرفه ای و کاردانش

دانلود فرم خام طرح درس ملی

جزوه آموزش نوشتن طرح درس ملی

تهیه کتاب کار عملی

گروه آموزشـی امور اداری استان در راستای اجرای برنامه عملیاتی خود در نظر دارد، کتاب کار عملی از دو استاندارد مهارتی “سـرپرست دبیرخانه” و “متصـدی کاردکس و کنترل موجودی” تهیه و به دبیرخانه راهبری کشوری امور اداری مسـتقر در اسـتان خراسان شـمالی ارسال نماید. لذا شایسـته است هنرآموزان رشته مـذکور نسـبت به تهیه سؤالات عملی از اسـتانداردهای فوق الذکر، اقدام را سوالات حـداکثر تا تاریـخ ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ به پست الکترونیکی گروه آموزشـی امور اداری استان به نشانی edari.sbedu@gmail.com ارسال نمایند.

لازم به ذکر است تمامی آثار دریافتی از همکاران مورد تقدیر کتبی استانی قرار خواهند گرفت.

دریافت بخشنامه استانی

طراحی سوال استاندارد

با سلام

گروه آموزشی امور اداری استان سیستان و بلوچستان در راستای اجرای برنامه عملیاتی خود، اقدام به جمع آوری نمونه سوالات همکاران گرامی از مهارت “سرپرست دبیرخانه و بایگانی” و ارسال آنها به دبیرخانه راهبری کشوری نموده است. شایسته است هنرآموزان رشته امور اداری نسبت به تهیه حداقل یک نمونه سوال استاندارد از محتوای کل این استاندارد اقدام و حداکثر تا تاریخ ۱۰ دی ماه ۱۴۰۱ به ایمیل edari.sbedu@gmail.com ارسال نمایند.

لازم به ذکر است در طراحی سوالات بارم بندی مطابق استاندارد، سطوح دشواری سوالات، تنوع سوالات و . . . در نظر گرفته شود. ضمن اینکه در ادامه جزوه آموزشی طراحی سوال استاندارد نیز جهت استفاده همکاران قرار گرفته است.

دانلود جزوه و نمونه طراحی سوالات استاندارد